Czytanie łączy – Tydzień Głośnego Czytania

cz3Uczennice klas pedagogiczno – psychologicznych  włączyły się w tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania.
Na zaproszenie pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzionkowie uczennice klas 1b i 2b w dniach 11 – 15 czerwca odwiedzały bibliotekę publiczną, aby głośno czytać bajki przedszkolakom i młodszym uczniom szkół podstawowych. Nasze licealistki stanęły na wysokości zadania, jako uczennice klas pedagogicznych dobrze wiedziały jak nawiązać kontakt z młodym czytelnikiem.

 

Maluchy słuchały starszych koleżanek z uwagą. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, które oprócz głośnego czytania wierszy i bajek z kanonu literatury dziecięcej obfitowało w inne atrakcje: min. konkursy czytelnicze. W tym dniu biblioteka publiczna stała się prawdziwym popularyzatorem książki dla młodego czytelnika. Dzieci miały okazję przekonać się, że biblioteka to nie tylko królestwo pięknych książek ale również miejsce, gdzie można się również dobrze bawić.

Barbara Dziembała - szkolny bibliotekarz

cz0cz1cz4