LICEALIŚCI I MISTRZOSTWA EUROPY W GOALBALL GR. B

gb1Mistrzostwa Europy w Goalball gr. B, w których partnerem jest  Liceum w Radzionkowie, są wydarzeniem o randze międzynarodowej organizowanym przez Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START. Otwarcie mistrzostw 24 września br. uświetni swoją obecnością Prezydent RP i Premier RP.

Licealiści - wolontariusze pod opieką p. Iwony Kobek,  już od czerwca br. przygotowują się do roli osób towarzyszącym zawodnikom - osobom niewidomym. Właśnie w czerwcu na Stadionie Śląskim odbył się pierwszy trening, a kolejny miał miejsce w sali gimnastycznej naszej szkoły (co dokumentują zdjęcia) 14 września br. Jednym z sędziów zawodów jest nasz uczeń Filip Szymala z klasy III a.

z poważaniem
Danuta Minas,
dyrektor LO w Radzionkowie

gb1gb2gb3gb4