Drukuj

Dzień Psychologii

18 lutego br., jeszcze przed feriami, odbył się w naszej szkole Dzień Psychologii. Organizatorami byli uczniowie klas pedagogiczno -  psychologicznych oraz Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Katowicach. Imprezę brawurowo poprowadzili Oliwia z klasy II b i Marcin z klasy III b. Uczestnikami byli zainteresowani psychologią uczniowie naszego liceum oraz Goście – uczniowie klas III gimnazjów i klas VIII szkół podstawowych z Tarnowskich Gór, Bytomia, Wojski, Tworoga, Miasteczka Śląskiego i Radzionkowa.

 

Pierwszym prelegentem była pani dr Joanna Stojer – Polańska, która zajmuje się psychokryminalistyką, w tym  tzw. ciemną liczbą przestępstw, które nie są objęte przez statystyki kryminalne. Interaktywny wykład został uzupełniony przez pokazy metod daktyloskopijnych. Powszechny entuzjazm uczestników wzbudził pies towarzyszący Pani Doktor, niezwykle ułożony czekoladowy labrador.

Kolejnym wykładowcą był p. Kamil Zieliński, który przybliżył nam świat wielkich eksperymentów psychologicznych, czyli klasykę psychologii. Mówił między innymi o najbardziej znanym eksperymencie psychologicznym – więziennym eksperymencie P.G. Zimbardo.
Ulubieńcem publiczności został jednak zdecydowanie pan Wiktor Trybała,  student SWPS-u, przewodniczący koła naukowego na uczelni, który w sposób niezwykle ciekawy i przystępny poprowadził warsztaty „Keep calm and no stress” oraz „Klucz do efektywnej nauki”.
W czasie zajęć organizatorzy przygotowali dla Gości grę sytuacyjną w szkole, która pozwoliła łatwiej przyswajać kolejne porcje wiedzy.
Ponieważ impreza miała charakter konferencji naukowej – każdy Uczestnik otrzymał stosowny Certyfikat.
Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy za aktywny udział  w imprezie, stworzenie wspaniałej atmosfery, gratulujemy naukowej pasji i ciekawości poznawczej oraz zapraszamy za rok.

w imieniu organizatorów
Marcin Bula, kl. III b

23456