KONKURS MATEMATYCZNY

logo lo

29 marca 2019 roku w murach radzionkowskiego ogólniaka odbędzie się X Gminny Konkurs Matematyczny pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Radzionków, Dziekana Wydziału Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej. Współorganizatorami konkursu są  nauczyciele matematyki  radzionkowskich szkół.


Konkurs odbędzie się w pięciu kategoriach wiekowych: klasy III i IV szkół podstawowych, klasy V i VI szkół podstawowych, klasy VII i VIII szkół podstawowych, klasy III gimnazjum i I szkół ponadgimnazjalnych oraz klasy II – IV szkół ponadgimnazjalnych.
Będzie on polegał na indywidualnym rozwiązaniu zestawu  zadań  przygotowanych przez Komisję  Konkursową.
Najlepsi z każdej kategorii otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Radzionków.


REGULAMIN
X GMINNEGO  KONKURSU  MATEMATYCZNEGO
dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
w Radzionkowie
w roku szkolnym 2018/2019


1. Celem konkursu jest:
- rozbudzania wśród młodzieży szkolnej zainteresowań matematyką,
- rozwijanie uzdolnień uczniów,
- rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych uczniów,
- wdrażanie do logicznego myślenia,
-  wykorzystanie wiedzy z dziedziny matematyki w życiu codziennym.

2. Współorganizatorami konkursu są  nauczyciele  matematyki szkół radzionkowskich wydelegowani przez Dyrekcje tych szkół.                         

3. Konkurs adresowany jest do uczniów klas III – VIIII szkół podstawowych, uczniów klas III gimnazjum  oraz  uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

4. Konkurs będzie się odbywał w następujących kategoriach wiekowych:
    III –IV  klasy szkoły podstawowej,
    V – VI  klasy szkoły podstawowej,
    VII - VIII klasy szkoły podstawowej,
    III  klasy gimnazjum – I  klasy szkoły ponadgimnazjalnej,
    II – IV klasy szkoły ponadgimnazjalnej.

5. Szkoły kwalifikują do udziału w konkursie  maksymalnie 8 osób w każdej kategorii wiekowej. Listę uczniów (z podaniem kategorii) należy przesłać do dnia  15 marca 2019r. na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  z dopiskiem  KONKURS  MATEMATYCZY.

6. Konkurs odbędzie się 29 marca 2019 r. o godzinie 11.00 w Liceum Ogólnokształcącym  im. Powstańców Śląskich w  Radzionkowie.

7. Konkurs będzie polegał na indywidualnym rozwiązaniu zestawu  zadań  przygotowanych przez Komisję  Konkursową. W trakcie rozwiązywania uczeń  może korzystać z  własnych przyborów geometrycznych  nie może natomiast używać kalkulatorów.

8. Poprawy i oceny prac konkursowych dokona Komisja Konkursowa w skład której wchodzą nauczyciele  matematyki  wymienieni w punkcie 2.

9. Dla zwycięzców konkursu – trzy pierwsze miejsca w  każdej kategorii – przewidziane są nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Radzionków.