ABSOLWENCI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW
OGŁASZAMY NABÓR NA NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020 DO NASTĘPUJĄCYCH KLAS:

♦ PRZYRODNICZO – MATEMATYCZNA Z MOŻLIWOŚCIĄ IT ♦

♦ HUMANISTYCZNO - JĘZYKOWA♦

♦ PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA ♦

wszystkie interesujące Was informację znajdziecie pod tym adresem:

ZASADY REKRUTACJI DO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W RADZIONKOWIE NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Przygoda z chemią na Politechnice Śląskiej

p1Dzięki wieloletniej współpracy LO im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie z Politechniką Śląską, młodzież z tej szkoły po raz kolejny miała okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych z chemii na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii w Katowicach. Uczniowie samodzielnie mogli sprawdzić między innymi jak różne czynniki wpływają na szybkość reakcji chemicznej, które reakcje uwalniają ciepło, a które pochłaniają. W białych fartuchach i z probówką w ręce każdy poczuł się jak prawdziwy naukowiec. Udział w zajęciach na Politechnice Śląskiej dostarcza uczniom wielu wrażeń, ale przede wszystkim jest okazją do ćwiczenia umiejętności wykonywania doświadczeń chemicznych i pobudzania wyobraźni, tak potrzebnej w nauce chemii.

Sabina Andruszyn
nauczycielka  chemii

p1p2p3p4p5p6