Pierwsza wycieczka licealistów.

W dniach 16-17 października cztery pierwsze klasy radzionkowskiego liceum wybrały się na wycieczkę integracyjną do ośrodka obozowo-biwakowego hufca ZHP Rudy Śląskiej w Kuźnicy Brzeźnickiej. Celem wyjazdu było pogłębienie więzi między naszymi nauczycielami a uczniami i lepsze poznanie się. W środę o godzinie 9.00 wyjechaliśmy spod naszego liceum dwoma autobusami do Kuźnicy Brzeźnickiej. Po drodze odwiedziliśmy Muzeum Kultury Przeworskiej i Izbę Pamięci Bitwy pod Mokrą, gdzie mogliśmy ujrzeć różne eksponaty z walki, która miała miejsce 1 września 1939 roku. Podczas zwiedzania muzeum nasz historyk – p. Marek Minas - dopowiedział kilka słów od siebie, co jeszcze bardziej nas zaciekawiło. Było to pełne wrażeń doświadczenie. Dalsza część podróży na miejsce minęła bardzo szybko i sprawnie. Po przybyciu do ośrodka hufca ZHP przenieśliśmy się do swoich domków i rozpakowaliśmy torby. Późnej zjedliśmy smaczny obiad i udaliśmy się do lasu na spacer. Przez całe 10 kilometrów towarzyszył nam piesek Leon, przyjaciel jednego z naszych wychowawców. Zobaczyliśmy piękne, kolorowe liście drzew, rzekę, a nawet wydmę pozostałą po lodowcu. Po kolacji zostało przygotowane ognisko i mogliśmy upiec kiełbaski oraz chlebek. Julka z 1c wzięła ze sobą ukulele i zaśpiewaliśmy kilka szantowych piosenek. Rano zjedliśmy śniadanko, po czym odbyły się mini zawody siatkówki. O godzinie 11.00 wyjechaliśmy z ośrodka. Podróż minęła szybko i bezpiecznie. Podsumowując, wycieczka była bardzo udana. Dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, zobaczyliśmy interesujące miejsca i zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Dziękuję - w imieniu uczniów – nauczycielom, którzy zorganizowali ten wyjazd. Marcelina Stefańska, kl.1c
Galeria dostępna na facebooku.