"Dzień Ścisłowca"

Zaproszenie
logo lo2

Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie
zaprasza na „Dzień Ścisłowca” pt. „Świat przedmiotów ścisłych w nas i wokół nas”.
Jest to spotkanie z przedmiotami ścisłymi, które odbędzie się 5 marca 2020 roku.

Zaproszenie kierujemy do uczniów klas ósmych szkoły podstawowej.
Na miłośników przedmiotów ścisłych będą czekać:
- wykład dr hab. inż. Prof. Politechniki Śląskiej Marioli Saternus pt. „Trucizny, wytwarzanie, propozycje zastosowania i środki ostrożności”
- wyjątkowe pokazy przygotowane w pracowni biologicznej, chemicznej, geograficznej, fizycznej i matematycznej, połączone ze spontaniczną dyskusją;
- poczęstunek;
- konkurs wiedzy z przedmiotów ścisłych (biologia, chemia, geografia, fizyka i matematyka).


Zgłoszenia przyjmujemy do 28 lutego 2020 roku pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 787345007

W zgłoszeniu należy podać nazwę szkoły, imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna, liczbę uczniów (grupy do 10 osób) i numer telefonu bądź adres kontaktowy.
Do zaproszenia dołączamy do wypełnienia zgody na udział w „Dniu Ścisłowca” dla nauczycieli i uczniów.

1. Harmonogram „Dnia Ścisłowca”.
8:50 – powitanie grup uczniów wraz z opiekunami w holu szkoły;
9:00 – 9:45 – wykład w auli (1 piętro);
9:50 – 11:30 - udział w pokazach (każda grupa będzie miała swojego przewodnika);
11:30 –  poczęstunek na 1 piętrze koło auli i konkurs dla chętnych przedstawicieli z poszczególnych szkół (patrz punkt 2 – regulamin konkursu);
12:30 – ogłoszenie wyników konkursu w auli i rozdanie nagród;

2. Regulamin konkursu.
Z każdej szkoły 3 chętne osoby mogą wziąć udział w konkursie drużynowym, który będzie miał formę testu wielokrotnego wyboru. Test będzie się składał z 20 pytań (po 4 pytania z każdego przedmiotu ścisłego). Pytania będą mieściły się w zakresie materiału realizowanego w szkole podstawowej, ale pojawią się też pytania dotyczące pokazów w pracowniach. Mile widziane będzie zgłoszenie uczniów do konkursu przewodnikowi grupy przy powitaniu w holu. Przewodnik przekaże informacje o sali, w której będzie konkurs.
Maksymalna liczba punktów z testu to 20. Z pośród drużyn wyłonione i nagrodzone zostaną 3 zespoły z najlepszymi wynikami. W przypadku takiej samej ilości punktów będzie dogrywka. 
!!!   Uwaga   !!!
Dla szkół z Radzionkowa konkurs z przedmiotów ścisłych będzie uwzględniony w organizowanym przez MOSiR Turnieju Wielu Dziedzin (szczegóły na stronie internetowej).
 

Zapraszamy serdecznie!