Dzień Ścisłowca

Zaproszenie

„Świat przedmiotów ścisłych w nas i wokół nas”

Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie

zaprasza na „Dzień Ścisłowca”,

czyli spotkanie z przedmiotami ścisłymi, które odbędzie się

30 kwietnia 2021 roku

Zaproszenie kierujemy do uczniów klas ósmych szkoły podstawowej.

Na miłośników przedmiotów ścisłych będą czekać:

Ø  wykład „Jak nasz organizm produkuje ciepło”

Ø  konkurs z przedmiotów ścisłych – regulamin w dalszej części zaproszenia

Ø  prezentacja „Biologia, chemia, fizyka i geografia w radzionkowskim LO”

Ø  przygoda z Politechniką Śląską na lekcji chemii

Ø  „Geografia w terenie”

W bieżącym roku szkolnym Dzień Ścisłowca odbędzie się „wirtualnie”. Szkoła, która zgłosi chęć uczestnictwa w Dniu Ścisłowca dostanie adresy dostępu do poszczególnych atrakcji przygotowanych na ten dzień. Będą one aktywne przez tydzień (od 30 kwietnia do 8 maja). Szkoła może zgłosić również uczniów do udziału w konkursie z przedmiotów ścisłych. W tym roku konkurs będzie indywidualny i odbędzie się przy udziale odpowiedniej platformy quizowej (patrz Regulamin konkursu).

Zgłoszenia do udziału w Dniu Ścisłowca przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu 32 286 62 51. Przy zgłoszeniu prosimy podać też kontaktowy numer telefonu.

 

 

 

REGULAMIN

II  KONKURSU  Z  BIOLOGII, CHEMII, FIZYKI I GEOGRAFII

W RAMACH „DNIA ŚCISŁOWCA”

dla uczniów klasy ósmej szkoły podstawowej

Radzionków

rok szkolny 2020/2021

1.   Celem konkursu jest:

§     rozbudzania wśród młodzieży szkolnej zainteresowań takimi przedmiotami,

jak biologia, chemia, fizyka i geografia;

§     rozwijanie u uczniów zdolności wykorzystania wiedzy do rozwiązywania zadań problemowych;

§     wdrażanie do logicznego myślenia;

§     wykorzystanie wiedzy z przedmiotów ścisłych w życiu codziennym;

2.   Organizatorami konkursu są nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie.                           

3.   Konkurs adresowany jest do uczniów klas VIII szkół podstawowych. Zakres treści i umiejętności wymagany do konkursu jest zgodny z podstawą programową realizowaną w szkole podstawowej z przedmiotów uwzględnionych na konkursie.

4.   Konkurs będzie się odbywał w następujących kategoriach przedmiotowych do wyboru:

    BIOLOGIA

    CHEMIA

    FIZYKA

    GEOGRAFIA

5.   Szkoły kwalifikują do udziału w konkursie  maksymalnie 3 osoby w każdej kategorii przedmiotowej. Listę uczniów (z podaniem kategorii) należy przesłać do dnia  12 kwietnia 2021r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem  KONKURS  „DZIEŃ ŚCISŁOWCA”. 

6.   Konkurs będzie polegał na indywidualnym rozwiązaniu zestawu  zadań  przygotowanych przez Komisję  Konkursową. Link do konkursu będzie aktywny 30 kwietnia w godzinach od 10:00 do 11:00. W trakcie rozwiązywania części chemicznej uczeń  może korzystać z  układu okresowego pierwiastków chemicznych, szeregu aktywności metali, tabeli rozpuszczalności wodorotlenków i soli, z kalkulatora.

Uczeń powinien też mieć do dyspozycji kartki do pisania „na brudno”.

7.   Poprawy i oceny prac konkursowych dokona Komisja Konkursowa w skład której wchodzą nauczyciele  z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka i geografia.

8.   W razie potrzeby, w celu wyłonienia zwycięzców, będzie przeprowadzona dogrywka.

9.   Z każdej kategorii przedmiotowej wyłoniony zostanie zwycięzca, który dostanie dyplom i atrakcyjną nagrodę rzeczową. Natomiast osoby, które zdobędą drugie i trzecie miejsca, otrzymają dyplomy i drobne upominki.

10.            Informacja o wynikach zostanie przekazana do szkoły, która zgłosiła uczniów do konkursu do 8 maja bieżącego roku.

11.                   Zgłaszając uczniów do konkursu należy podać nazwę szkoły, imiona i nazwiska zgłaszanych uczniów z dopisaną do nich wybraną kategorią (biologia, chemia, fizyka lub geografia), adresy mailowe tych uczniów albo adres nauczyciela-opiekuna. Link do konkursu zostanie wysłany na wskazany adres na dzień przed konkursem.

Zapraszamy serdecznie!