Konkurs Matematyczny

„TĘGIE GŁOWY” W RADZIONKOWSKIM LICEUM

Już po raz jedenasty w murach radzionkowskiego ogólniaka odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny. Ze względu na obostrzenia, konkurs odbył się w reżimie sanitarnym, wyłącznie w kategorii klas VII i VIII szkół podstawowych.

Celem konkursu jest rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowań matematyką, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych uczniów a także wykorzystanie wiedzy                         z dziedziny matematyki w życiu codziennym.

Do konkursu przystąpiło 15 uczniów, którzy mieli do rozwiązania sześć zadań przygotowanych przez Komisję Konkursową, składającą się nauczycieli matematyki radzionkowskich szkół podstawowych.

Po wnikliwej analizie prac, Komisja Konkursowa postanowiła przyznać 4 nagrody indywidualne i 1 wyróżnienie.

I miejsce - Jakub Ciepłak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzionkowie

II miejsce - Bartosz Zawisza ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzionkowie

III miejsce – Milena Leciej ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Adam Krysiak ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie

Wyróżnienie otrzymał Rafał Niejodek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzionkowie

Ogromne podziękowania składamy wszystkim nauczycielom, którzy w tym roku przygotowywali zadania konkursowe oraz sprawdzali prace uczniów.

Wszystkim laureatom konkursu i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy.

Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem ze strony miłośników królowej nauk.

W imieniu organizatorów

Celina Napieraj