Pasje naszych uczniów

WERONIKA FIRSZT – PRACE MANUALNE, PLASTYCZNE
Mam na imię Weronika, chodzę do klasy Ib. Moją pasją jest wykonywanie wszelkich prac manualnych i plastycznych. Największym moim zainteresowaniem jest sztuka, a konkretnie malarstwo. Odkąd skończyłam 9 lat maluję obrazy, głównie pejzaże i martwą naturę farbami akrylowymi. Staram się rozwijać i wykonywać prace rozmaitymi metodami i różnymi rodzajami farb. Poza tym, wykonuję inne prace plastyczne typu: kartki okazjonalne, plakaty, ozdoby, dekoracje przestrzenne np. origami modułowe. Uwielbiam także inne rodzaje prac manualnych, takie jak haftowanie, robienie na drutach, szydełkowanie, szycie na maszynie, a także wykonywanie paznokci metodą hybrydową i żelową. Uczę się sama, z obserwacji lub informacji, które znajdę    w internecie; staram się poznawać nowe możliwości. Prace artystyczne to moja największa pasja!

werka3

werka4

werka1

werka2

KRZYSZTOF TOBÓR - MODELING
Kiedy pozujesz przed obiektywem, bądź idziesz na wybiegu, masz możliwość pokazania siebie. Piękno objawia się na wiele sposobów, a to co tworzymy i efekty, które potem otrzymujemy są sztuką. Modeling pozwala mi na ukazanie świata z mojej perspektywy. Sprawia, że czuję się wolny.

model1 model2

IZA SŁOTA - WOLONTARIAT
Nie jestem wielkim sportowcem, nie potrafię śpiewać, tańczyć ani wybitnie grać na żadnym instrumencie. Jestem po prostu wolontariuszką. To właśnie w pomaganiu drugiemu człowiekowi odnajduję swoją pasję. Od ponad roku odbywam wolontariat w fundacji „Iskierka”, działającej na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Odwiedzamy dziecięce oddziały onkologiczne, gdzie prowadzimy warsztaty plastyczne, ruchowe, wspomagamy fundację w organizacji wielkich przedsięwzięć, takich jak np. doroczny Koncert Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej, Wielki Piknik Integracyjny, bale karnawałowe itp. W ten sposób staramy się zrobić, co w naszej mocy, by choć w niewielkim stopniu uatrakcyjnić dzieciom ten trudny czas leczenia i rekonwalescencji. Trudno jest mi wyrazić słowami jak wiele daje mi wolontariat. Zdecydowanie czyni mnie bardziej śmiałą, otwartą i kreatywną. Przede wszystkim jednak pozwala właściwie przewartościować moje błahe problemy i uzmysławia mi, że cała ta egoistyczna pogoń za bogactwem, dobrami materialnymi, nieustanny pośpiech, tak wszechobecne w dzisiejszym świecie, są niczym w porównaniu z realną walką o życie, które przecież jest wartością największą. Mam zaszczyt przebywać z WIELKIMI maluchami, które emanują siłą większą niż najsławniejsi strongmani. Uważam, że to wszystko stanowi dowód na to, że życie nie kończy się tuż przed bramą oddziału onkologicznego. Prawdziwe życie się tam dopiero zaczyna.

iza iza1

OLIWIA KSIĄŻEK – SZTUKA ZDOBIENIA PAZNOKCI, RYSOWANIE
Moja pasją jest zdobienie paznokci. Zawsze ukazywałam kreatywność i lubiłam tworzyć coś z niczego. Zajęcie to jeszcze bardziej ją pogłębia i pobudza moją wyobraźnię. Sprawia mi to przyjemność i przynosi dumę, gdy mogę popatrzeć na gotowy manicure. Wykonywanie zdobień łącze z moim drugim hobby jakim jest rysowanie oraz ciągle poznaję nowe techniki. Uczy to również cierpliwości do samego siebie i pomaga mi się zrelaksować.

Oliwia Książek


MICHAŁ GATOMSKI – TANIEC
Uwielbiam Tańczyć, sprawia mi to dużo radości. Tańczę od dzieciństwa. Wygrywałem różne konkursy. To moja prawdziwa pasja.Do niedawna uczęszczałem do szkoły tańca. Tam wiele się nauczyłem i poznałem ciekawych ludzi. Obecnie nie uczęszczam na te zajęcia, ale miłość do tańca oczywiście pozostała!

taniec0

taniec1

ZUZANNA MICHALIK - SZTUKA
Moją pasją jest sztuka - w każdym tego słowa znaczeniu. Począwszy od kinematografii, której podstawy zaczerpnęłam podczas 3 lat nauki w gimnazjum na kierunku filmowo-teatralnym, poprzez pisarstwo, z którym ściśle wiąże swoją przyszłość, kończąc na rysunku i malarstwie. Stale rozwijam swoje możliwości artystyczne, kreuje własny styl i czerpię wiedzę. Nieustannie poznaję nowe inspiracje i wzory do naśladowania, które mniej lub bardziej skutecznie popychają mnie do realizacji osobistych celów i kształtowania własnego 'ja'. Kino i pisarstwo towarzyszą mi już od początku gimnazjum, rysunkiem i bardziej obszernym pojęciem sztuki zainteresowałam się natomiast ponad rok temu. Jedną z moich - obecnie największych - inspiracji jest Marzena Ablewska-Lech, artysta i niezwykły człowiek. Ma na swoim koncie wiele wystaw, współpracuje z wydawnictwami oraz wykonuje wszelakie zamówienia wychodzące poza obszary Polski, a nawet Europy. Jest również osobą niezwykle inteligentną i oczytaną, przy tym otwartą i ciepłą. Możliwość przyjaźni i nauki z panią Marzeną mam dopiero od niedawna, ale jest to dla mnie jedno z najbardziej satysfakcjonujących i poruszających przeżyć. Liczę, że moje wszelkie starania i trwała chęć pogłębiania wiedzy zaowocuje w przyszłości zadowoleniem i pracowaniem nad tym, czego szczerze pragnę.

zuzia

zuzia1

zuzia2

zuzia3

ANIA KOWAL - FOTOGRAFIA
Nazywam się Ania Kowal i jestem uczennicą klasy 2B. Od kilku lat interesuję się fotografią. Uwielbiam spędzać czas na łonie natury tworząc niezwykłe zdjęcia.
W tym roku odkryłam w sobie nową pasję foto-modeling. Po raz pierwszy stanęłam po drugiej stronie obiektywu. Jest to dla mnie odskocznia od codziennej gonitwy.

ania

ania1

ania2

PAWEŁ BRODAWKA – SZTUKA WALKI
Moja pasja – Wing Tsun to odmiana Kung – Fu, wywodząca się z południowych Chin. Wing Tsun służy do samoobrony, nie jest to sport walki, a sztuka walki, którą wykorzystuje się w sytuacji zagrożenia życia. Wing tsun zostało stworzone przez mniszkę, której klasztor został spalony przez mandżurską armię. Wing tsun ćwiczę od prawie 3 lat, posiadam 2 stopnie uczniowskie, ćwiczę w sekcji zabrzańskiej pod okiem Sihinga Dawida Bogackiego.
Nie wszystko wychodzi mi perfekcyjnie, często jestem pouczany, ale nie zamierzam się poddać. Wiążę plany z Wing Tsun, zamierzam zostać Sifu, czyli Mistrzem i otworzyć własną szkołę. Słowo „Sifu” oznacza dosłownie „ojciec; jeśli jest się Sifu, jest się też Mistrzem (od 4 stopnia otrzymuje się miano „Sifu”, a wszystkich stopni jest 12).

kunkfu

PAULINA BUCHACZ  - TANIEC
Od najmłodszych lat interesowałam się tańcem. Uwielbiałam ubierać sukienki, zakładać szpilki mamy i tańczyć w rytmu muzyki.  Kiedy miałam cztery lata mama zapisała mnie na rytmikę. Początkowo była to dla mnie tylko zabawa. Kolejnym etapem rozwoju w kierunku tańca było przyłączenie się do grupy tanecznej „Mała Pasja”. Jednak po pewnym czasie stwierdziłam, że taniec nowoczesny nie do końca mi odpowiada. Alternatywą okazał się Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”, który działa na terenie Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie. Oprócz tańca ludowego, dzięki zespołowi mogę doskonalić również technikę tańca klasycznego, śpiew zespołowy i solowy. Poznaję również bardzo szeroki i barwny folklor naszego kraju, a efekty pracy wraz z zespołem prezentujemy na wielu koncertach w ciągu roku.  Co roku wyjeżdżamy na wyjazd zagraniczny, dzięki czemu możemy pokazywać  nasz polski folklor innym narodowościom i poznawać kulturę ludową innych krajów. W zespole panuje miła i przyjazna atmosfera, zawarłam w nim wiele przyjaźni. BARDZO KOCHAM TO CO ROBIĘ!!!

buchacz

buchacz1

buchacz2

JOANNA KOSTOŃ – WYDARZENIA HISTORYCZNE
Moją pasją jest … rozpatrywanie historycznych wydarzeń i stawianie własnego zdania, własnych tez na tematy z przeszłości, które do dziś są aktualne i tkwią w głowach wielu Polaków, np. stan wojenny, I i II wojna światowa itp. Bardzo lubię czytać książki o tematyce historycznej.

WIKTORIA KAZUCH - ŚPIEW
„Muzyka ma ogromne zdolności wyrażania piękna każdej kultury. Ze swej natury może sprawić, że zabrzmią wewnętrzne harmonie. Podnosi intensywne i głębokie emocje, a swoim czarem wywiera głęboki wpływ”. – Jan Paweł II
Moją Pasją, jest śpiewanie. Śpiewam od 6 lat. Swój talent rozwijam w szkole muzycznej Bronix Music Studio, pod kierunkiem Pani Sonii Maselik. Gram również na gitarze, tych lekcji udzielał mi Pan Bronisław Lewandowski. Występowałam m.in. podczas Festiwalu „Skrzydła” w Piekarach Śląskich. Śpiewałam wraz z Łukaszem Nierobisz podczas akcji „Szlachetna Paczka”. Brałam również udział podczas grania ”Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” Swoim śpiewem urozmaicam akademie szkolne i uroczystości kościelne. Każdą wolną chwilę poświęcam na kształtowanie moich umiejętności zarówno wokalnych jak i gitarowych. Śpiew i muzyka sprawiają mi radość i uszczęśliwiają mnie.
PAWEŁ WÓJCIK – KORESPONDENCJA Z „WIELKIMI” TEGO ŚWIATA

wiki

wiki1

MJ GROUP (DZIEWCZYNY Z KLASY IB) - TANIEC
Zespół powstał w tym roku szkolnym. Gdy zaistniała potrzeba występu podczas akademii z okazji Dnia Nauczyciela, dziewczyny odpowiedziały na to wezwanie. Obecnie zespół składa się z 7 najwytrwalszych   i zdeterminowanych osób. Grupa angażuje się podczas różnych imprez szkolnych, przedstawiając nowe układy i prezentując swoje umiejętności.. W każdą środę poświęcają swój wolny czas na próby (przygotowanie choreografii pochłania wiele czasu). Dziewczęta same „opracowują” swoje stroje, co nie zawsze jest proste.
Taniec, muzyka, pasja … trzy rzeczy, które przyczyniły się do powstania tego szkolnego zespołu. Dziewczęta stale się rozwijają i jeszcze nieraz Was zaskoczą!

zespol2

zespol

KINGA PRZYKUTA, MAGDALENA PURGOŁ, KAROLINA ZIĘTEK – WOLONTARIUSZKI PARAFIALNEGO CENTRUM ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY
W ubiegłym roku przeżywaliśmy w Polsce Światowe Dni Młodzieży. Był to niezwykły czas spędzony na przyjmowaniu młodych ludzi zza granicy. Również w Radzionkowie gościliśmy młodzież z Włoszech, Rumunii oraz Francji. Parafialne Centrum ŚDM przygotowywało się do tego spotkania 2 lata. Pierwszy rok spędziliśmy na formowaniu się  i wzajemnym poznaniu swoich zdolności. W drugim roku działaliśmy jako wolontariusze, pomagając m. in. innym parafiom w przygotowaniach do przyjęcia gości. W lipcu 2016 roku przeżywaliśmy kulminacyjny punkt naszych dwuletnich działań. Do Polski przyjechała młodzież z całego świata, by w Krakowie spotkać się z papieżem Franciszkiem. Tydzień przed głównymi wydarzeniami w Krakowie, obchodziliśmy specjalne dni w parafiach. Wraz z Włochami, Francuzami i Rumunami spędzaliśmy czas m.in. na zabawach i zwiedzaniu archidiecezji katowickiej. Zawarliśmy z pielgrzymami wiele trwałych przyjaźni i przygotowaliśmy się do godnego powitania Ojca Świętego. Było to niezwykłe przeżycie, które zaowocowało zawarciem przyjaźni z drugim człowiekiem i wspólnym pogłębianiu wiary w Boga.

ksm1

ksm2

ksm3

MAGDALENA HOJKA - MOTOCYKLE
Motocykle moją pasją! Jeżdżę na motorze… i jeździć nie przestanę; to dla mnie wszystko! Wiele osób się temu sprzeciwia, np. moi bliscy ( z troski o mnie).
Ty nazwiesz mnie „idiotką” , bo moje życie wiąże się z pasją? Co powiesz o ludziach, co przed sklepem stoją z „flaszką”? Ja wolę na oktanach, niż jak oni na procentach, motor mym kompanem, choć nie jedna droga kręta!

magda motor

WIKTORIA KRAWCZYK  - SIATKÓWKA
Gram w siatkówkę od 5 lat w Piekarach Śląskich. Dwa lata temu dostałam się do IV ligi,   a w tym roku do III ligi. Trenuję z dziewczynami o wiele starszymi ode mnie – najstarsza ma 28 lat, a najmłodsza 20. Siatkówka to cały mój świat, lubię ten sport, za dosłownie wszystko, co jest z nim związane: emocje, ludzie czy też sama technika.

Wiktoria Krawczyk

siatka

MICHAŁ KANSY – ŚPIEW, INFORMATYKA
Moją pasją jest śpiewanie oraz informatyka. W przeszłości uczęszczałem do szkoły muzycznej I stopnia  w Tarnowskich Górach. Grałem na klarnecie. Oprócz muzyki i śpiewu interesuje mnie także informatyka – a dokładnie programowanie, produkcja filmów, grafika komputerowa. Dawniej trenowałem także piłkę nożną. Cały czas szukam kolejnych pasji i ścieżek rozwoju. Inspiruje mnie wiele ciekawych ludzi i staram się czerpać z nich najlepsze wzorce.

kosz

 

FILIP SZYMALA  - KOSZYKÓWKA
Interesuję się koszykówką, a szczególnie NBA – amerykańską profesjonalną ligą koszykówki, którą tworzy 30 zespołów. Została ona założona 6 czerwca 1946 roku w Nowym Jorku. Codziennie staram się oglądać wyniki meczów; nie jestem w stanie oglądać meczy, bo  rozgrywane są one w nocy (w naszej strefie czasowej). NBA jest podzielona na dwie konferencje: wschodnią i zachodnią, a sezon jest podzielony na 2 części. Śledzę rozgrywki aż do końca sezonu – wyłonienia zwycięzcy całej ligi.

JANINA FRANCIK – KAJAKARSTWO KLASYCZNE
Trenuję kajakarstwo klasyczne 10 razy w tygodniu. Jestem wicemistrzynią Polski Juniorek. Kajakarstwo jest moim całym życiem. Moim ulubionym dystansem jest 200 m (jest to dystans olimpijski). Jeżdżę także na obozy kadrowe, m.in. do RPA i Portugalii. W kajakarstwie ważną rolę odgrywają także sprawności takie jak: siłownia, pływanie, bieganie, bieganie na nartach, gimnastyka. Moją pasją dodatkowo jest jeszcze „wyciskanie” sztangi. W tym roku wygrałam Mistrzostwa Tarnowskich Gór w tej dziedzinie, a moim celem jest wziąć udział w tym roku w Mistrzostwach Polski.

janka

janka1

janka3

janka4

SZYMON PACZYNA – MALOWANIE
Moją pasją jest malowanie. Bardzo lubię to robić. Już od najmłodszych lat czułem, że sztuka to jest to, co sprawia, że jestem szczęśliwy. Mając 5 lat wygrałem swój pierwszy konkurs plastyczny i od tamtego momentu nie ruszam się z domu bez szkicownika, w którym robię swoje „notatki” z tego, co (moim zdaniem) jest warte narysowania. Zawsze z miłą chęcią udzielam pomocy osobom, które o nią poproszą (wykonanie pracy) i staram się, aby było to w jakiś sposób odzwierciedleniem osoby, która ze mną pracuje, jak i samego mnie.

GRZEGORZ KRZEMIŃSKI – TANIEC TOWARZYSKI
Moją pasją jest taniec. Tańczę od 5 lat i trenuję 5 razy w tygodniu. Biorę udział w ogólnopolskich turniejach, zdobywam pozycje medalowe. Tańczę 10 tańców i 2 style: standardowy i latynoamerykański. Preferuję styl standardowy. Moim ulubionym tańcem jest „paso doble”.

ADRIAN KUŚMIREK – SAMOCHODY
Jestem Arian Kuśmirek – uczeń z wielką pasją do samochodów: od małego Pill P50 do wielkiego Range Rovera. Uwielbiam (jak każdy „Motoświr”) oglądać Top Gear. Moim autorytetem jest Jeremy Clarkson; jego wiedza nauczyła mnie „czegoś” o działaniu, pracy i wyglądzie samochodów wszelkiego rodzaju. Co roku odwiedzam Poznań w celu poznania nowych modeli ulubionych marek podczas Motor Show. Mój ulubiony samochód?... To temat sporny, bo nie faworyzuję jednego; w kategorii lat 90’ jest polski fiat 126p, a w dobie XXI wieku moim lubionym samochodem jest Bugotti Veyran 16.4. W tym samochodzie siedziałem i nim jechałem. Przeżycia są ekscytujące… Myślę, że są ludzie, z którymi można normalnie, „bez spinki” porozmawiać o samochodach.

adrian

MATEUSZ KAWCZYK – KOSZYKÓWKA
Moją pasją jest koszykówka. Trenuję w amatorskim klubie w Orzechu OKKS. Oprócz tego sam ćwiczę i próbuję się rozwijać. Codziennie przed szkołą ćwiczę przynajmniej godzinę. Po szkole i obiedzie jeżdżę na siłownię. Tam spędzam też ok. godziny. Oprócz koszykówki interesuję się boksem, a także muzyką.

WERONIKA HADAŚ – AKTORSTWO
Właściwie to… mam wiele pasji. Ale w przeciągu ostatnich lat czuję, że najbardziej związałam się z aktorstwem. Większość z nas pewnie grała w szkolnych przedstawieniach lub jasełkach. Ja swoją przygodę z graniem zaczęłam dzięki tej drugiej opcji. Od 6 lat jestem członkiem zgranej grupy teatralnej (z mojej miejscowości), z którą wystawiamy przedstawienia, jasełka itp.; jeździmy na różne przeglądy, cieszymy się sukcesami. Od dwóch lat uczęszczam także na zajęcia prowadzone przez aktora teatralnego.
Dlaczego akurat to? Uwielbiam teatr; zawsze intrygowało mnie jak aktor potrafi wczuć się w swoją rolę i sprawić, że widz dostaje nawet „gęsiej skórki”. Grałam różne role i podoba mi się to, że często w ten sposób przekazuję bardzo wartościowe rzeczy, które mogą utkwić w pamięci. Kocham moment, w którym staję na scenie i czuję po prostu magię!
Nieważne, czy jesteś odważny, czy nieśmiały. Zajęcia teatralne pozwalają otworzyć się, pokonać wszelkie bariery i nabrać pewności siebie. Dzięki nim możesz poradzić sobie z tremą, a także stać się kreatywnym i radzić sobie w nieoczekiwanych sytuacjach.

DOMINIK TOBOR – SKOKI NARCIARSKIE
Moją pasją są skoki narciarskie. Lubię je oglądać, interesuję się nimi od kilku lat. Interesują mnie też samochody ciężarowe. W przyszłości być może zostanę kierowcą.

OSKAR ZARAŃSKI – WOLONTARIUSZ FUNDACJI „ISKIERKA”
Uczestniczę w wolontariacie m. in. wraz z koleżankami Izabelą Słotą oraz Weroniką Miś, które również uczęszczają do naszego liceum. Prowadzimy warsztaty na oddziałach onkologicznych dla dzieci. Umilając im czas, pozwalamy zapomnieć choć na chwilkę o problemach związanych z chorobą. Uczestniczymy w związanych z tą działalnością różnych akcjach, happeningach itp.

oskar