SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Natalia Leszczyk kl. II B

Kontakt:
  Radek Dziembała fb: https://www.facebook.com/radek.dziembala

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego za II semestr roku szkolnego 2015/2016.

W roku szkolnym 2015/2016 Samorząd Uczniowski działa w następującym składzie:
Przewodnicząca: Oliwia Mańka kl. II B
Zastępca: Katarzyna Madej kl. II A
Skarbnik: Julia Wolfgarth kl. II B

Samorząd Uczniowski działa pod opieką pani mgr Anny Mikutry oraz współpracuje z panią dyrektor mgr Danutą Minas, panią psycholog mgr Magdaleną Pietrzyk oraz z gronem pedagogicznym.

Działalność Samorządu Uczniowskiego w II semestrze roku szkolnego  2014/2015 charakteryzowała się podejmowaniem działań charytatywnych, integrujących uczniów oraz zachęcających do aktywnego włączenia się w życie szkoły.
Zgodnie ze stworzonym i zatwierdzonym przez panią Dyrektor harmonogramem działań udało się zrealizować  wszystkie przyjęte założenia.
Samorząd Uczniowski w naszej placówce kieruje społecznością uczniowską, reprezentuje i działa w jej interesie, biorąc pod uwagę i rozważając każdą propozycję.

W II semestrze Samorząd Uczniowski przeprowadził następujące inicjatywy:
LUTY
04.02.2016r.
Samorząd zorganizował zdrową przerwę na której można było zakupić owoce, zdrowe przekąski w postaci ciasta marchewkowego lub musli.
20.03.2016r.
Samorząd pomagał w organizacji Turnieju Koszykówki o puchar burmistrza miasta Radzionków

Samorząd w miesiącu kwietniu przewiduje zorganizowanie zdrowej przerwy z okazji Światowego Dnia Zdrowia oraz pomoc przy dniach otwartych szkoły. Od grudnia co miesiąc była kontynuowana akcja Szczęśliwy Numerek.

Wnioski po półrocznej działalności Samorządu Uczniowskiego:
- Samorząd Uczniowski w Liceum Ogólnokształcącym sprzyja rozwijaniu inicjatyw uczniów, szkolnej integracji oraz współpracy z pobliskim gimnazjum;
- Samorząd angażuje i propaguje wszelkie akcje charytatywne;
- plan działań oraz prowadzenia inicjatyw ustalany jest wspólnie na zebraniach Samorządów Klasowych.

W imieniu całego Samorządu Uczniowskiego chciałabym serdecznie podziękować pani Dyrektor oraz pani mgr Annie Mikutrze za współpracę, pomoc, życzliwość i otwartość na nowe propozycje.

Sprawozdanie Samorządu Uczniowskiego za I semestr roku szkolnego 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 Samorząd Uczniowski działa w następującym składzie:
Przewodnicząca: Oliwia Mańka - kl. 2B
Zastępca: Katarzyna Madej - kl.2A
Skarbnik: Julia Wolfgarth - kl.2B

Działalnośc Samorządu Uczniowskiego w I semestrze roku szkolnego 2015/2016 charakteryzowała się podejmowaniem działań charytatywnych, integrujących uczniów oraz zachęcających do aktywnego włączenia się w życie szkoły.
Zgodnie ze stworzonym i zatwierdzonym przez panią Dyrektor harmonogramem działań udało się zrealizować wszystkie przyjęte założenia.
Samorząd Uczniowski w naszej placówce kieruje się społecznością uczniowską, reprezentuje i działa w jej interesie, biorac pod uwagę i rozważając każdą propozycję.

W I semestrze Samorząd Uczniowski przeprowadził następujące inicjatywy:
01.09.2015r.
Uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2015
08.09.2015r.
Samorząd szkolny zorganizował szkolny kiermasz podręczników.
11.09.2015r.
Dzień Kota czyli ostrzęsiny pierwszoklasistów.
13.10.2015r.
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
21.10.2015r.
Aktywna przerwa w postaci karaoke
30.10.2015r.
Przeprowadzona została Halloweenowa akcja "Przebrani nie pytani"- Wszyscy przebrani uczniowie zwolnieni z pytania i niezapowiedzianych kartkówek.
13.11.2015r.
Samorząd objął swoim patronatem zbiórkę karmy, środków czystości koców itp. dla schroniska dla zwierząt w Miechowicach. Zbiórka potrwała do połowy grudnia.
10.11.2015r.
Aktywna przerwa w postaci Zumby, która odbyła się na auli przy pomocy uczennic klasy 2B.
27.11.2015r.
Andrzejkowa Noc Filmowa zorganizowana przez Oliwię Mankę, Katarzynę Madej oraz Julię Wolfgarth pod opieką pani mgr Danuty Minas oraz pani mgr Magdaleny Pietrzyk. W ramach Nocy Filmowej organizatorzy zatroszczyli się o projekcje multimedialne, ciepły poczęstuenk oraz warsztaty ceramiczne. Wydarzenie miało na celu integrację licealistów i gimnazjalistów z pobliskich szkół.
Początek grudnia
Odbyła się zbiórka żwyności oraz potrzebnych artykułów na świąteczne paczki.
04.12.2015r.
Odbył się Mikołajkowy turniej z piłki do koszykówki oraz siatkówki. Zawody zostały zorganizowane przez pana mgr Grzegorza Zadęckiego.
Dzień bez pytania- Wszczyscy przebrani uczniowie zwolnieni z pytania i niezapowiedzianych kartkówek.
05.12.2015r.
W II edycji Mikołajkowych Łakoci samorząd aktywnie brał udział w pomocy przy zorganizowaniu zabaw dzieciom jak i przy pomaganiu w towrzeniu najpiękniejszych pierników.
13.12.2015r.
Samorząd pomógł w przygotowaniu ozdób do sprzedaży jak i w uczestnictwie w Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Przez cały I semestr Samorząd Uczniowski kontynuował akcję "Szczęsliwy Numerek".
Wnioski po półrocznej działalności Samorządu Uczniowskiego:
- Samorząd Uczniowski w Liceum Ogólnokształcącym sprzyja rozwijaniu inicjatyw uczniów, szkolnej integracji oraz współpracy z pobliskim gimnazjum:
- Samorząd angażuje i propaguje wszelkie akcje charytatywne.
- Plan działań oraz prowadzenia inicjatyw ustalany jest wspólnie na zebraniach Samorządów Klasowych.

W imieniu całego Samorządu Uczniowskiego chciałabym serdecznie podziękować Pani Dyrektor oraz pani mgr Annie Mikutrze za współpracę, pomoc, życzliwość i otwartość na nowe propozycję.