Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję,znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego.

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

Poniedziałek    8.00 – 14.00

Wtorek    8.00 – 14.00

Środa    8.00 – 14.00

Czwartek   8.00 – 14.00

Piątek    8.00 – 14.00

Księgozbiór biblioteki szkolnej liczy 7950 woluminów oraz 351 egzemplarzy podręczników

Gromadzona jest literatura piękna (głównie lektury z języka polskiego), książki popularno-naukowe, słowniki, encyklopedie i albumy.
Księgozbiór jest uzupełniany w miarę przydziału środków finansowych (zobacz Nowości), współpracy z wydawnictwami, a także dzięki darom czytelników (akcja Zostaw ślad po sobie w bibliotece szkolnej).

Księgozbiór jest podzielony na następujące działy:
• Lektury
• Literatura piękna dla dzieci i młodzieży:
• Poezja
• Dramat
• Literatura piękna dla dorosłych
• Literatura popularnonaukowa z zakresu: matematyki, chemii, geografii, ochrony przyrody, astronomii, fizyki, biologii, medycyny, techniki, sztuki, sportu, muzyki, religii, psychologii, językoznawstwa, nauki o literaturze, biografii, historii
• Literatura psychologiczna i pedagogiczna, obejmuje książki z zakresu wychowania i nauczania
• Podręczniki
• Literatura obcojęzyczna

Wydzielony jest księgozbiór podręczny zawierający: encyklopedie ogólne i przedmiotowe, różnorodne słowniki do języka polskiego i języków obcych, atlasy, albumy.

Akcje w bibliotece:

Zostaw ślad po sobie w bibliotece szkolnej

Wszystkich czytelników i sympatyków książki
zapraszamy do włączenia się do akcji

Zostaw ślad po sobie w bibliotece szkolnej

Od początku istnienia biblioteki nasi czytelnicy podarowali szereg cennych woluminów, które wzbogaciły księgozbiór biblioteki.

Zapraszamy do współpracy z biblioteką!

• Tu można przynieść swoje stare niepotrzebne książki a także podręczniki.
• Nie oddawaj książek na makulaturę! Nie wyrzucaj!
• Podaruj książkę bibliotece!
• Książka czytana żyje dalej!

Biblioteka składa serdeczne podziękowania wszystkim,
którzy włączyli się do tej akcji.

Kiermasz książek Wzbogacamy domowe biblioteczki

Biblioteka szkolna zaprasza w godzinach pracy do zapoznania się z kiermaszową ofertą książek dla młodzieży licealnej.

W ofercie znajdują się: głównie repetytoria maturalne oraz literatura i popularno – naukowa.

Jeżeli uważasz, że jakiejś książki brakuje w naszej bibliotece
napisz e-maila biblioteka73@wp.pl  lub zgłoś to bibliotekarzowi.

W miarę możliwości postaramy się uwzględnić Wasze propozycje.