Liceum Radzionków

Żyj zdrowo - bądź wolny

Nasza szkoła wraz z Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Narkomanii i Przemocy Domowej ogłasza konkurs na wykonanie pracy plastycznej o treściach profilaktycznych. Prace należy dostarczyć w terminie od 17 stycznia 2022 r. do 28 lutego 2022 r. do sekretariatu liceum. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie Zespołu Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Radzionkowie, uczniowie szkoły ponadpodstawowej oraz klas VII i VIII Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Radzionkowie, uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych w Radzionkowie ( SP 1, SP 2, SP 4) oraz uczniowie radzionkowskiego ogólniaka.
Regulamin konkursu – kliknij aby pobrać
Zgoda RODO – kliknij aby pobrać

Wesołych Świąt!

„Jest taki dzień
Tylko jeden raz do roku
Dzień, zwykły dzień
Który liczy się od zmroku”

(Czerwone Gitary,  tekst Krzysztof Dzikowski, 1966 r.)

Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych wzajemną życzliwością i zrozumieniem, wewnętrznym
spokojem i radością oraz Nowego 2022 Roku bogatego w spełnione marzenia

życzy w imieniu Społeczności Szkoły

Danuta Minas

Ważne, że byliśmy razem

W piątek Społeczność  naszej szkoły spotkała się
w auli na Jasełkach i na spotkaniach klasowych.
Dzięki ks. Marcinowi oraz Uczniom, którzy
przygotowali Jasełka, po raz kolejny
przekonaliśmy się jak ważne,
uniwersalne
oraz ponadczasowe jest przesłanie
Świąt Bożego Narodzenia.

"Metale z piekła rodem" wykład prof. M. Saternus dla Licealistów

„Zdalna chemia” z Politechniką Śląską Pierwiastki chemiczne należące do grupy metali mają z pewnością ogromne znaczenie w naszym życiu. Jednak mają one również swą ciemną stronę. O niej właśnie, o tej mrocznej stronie metali  dowiedzieliśmy się z lekcji „Metale z piekła rodem”. Lekcję przeprowadziła dla uczniów klasy 1b LO im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie Pani Profesor Mariola Saternus, pracownik naukowy Politechniki Śląskiej w Katowicach.  Zajęcia odbyły się hybrydowo. Pani Profesor gościła „na ekranie” tablicy multimedialnej w pracowni chemicznej LO. Część uczniów była w pracowni fizycznie, a część uczestniczyła zdalnie. Wszyscy byli pod wrażeniem, jak na przestrzeni wieków metale wpływały nie tylko na zdrowie ludzi ale także na wydarzenia historyczne.

Warsztaty w American Corner

10 grudnia br. uczniowie klasy II a i II b realizujący rozszerzenie z języka angielskiego brali udział w warsztatach zorganizowanych przez American Corner Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej w Katowicach. Tematem warsztatów work and travel była praca wakacyjna i studia w USA.

Gratulujemy Laureatom!

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły – Ania z klasy I b i Leon z klasy I a są w gronie laureatów V edycji konkursu pt. W poszukiwaniu świadka historii, organizowanego przez Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 r. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 9 grudnia br. o g. 12.00 w siedzibie instytucji.